teisipäev, 27. november 2012

Kodanikud päeval, aga öösel.....

Täna on kodanikupäev ja sel nädalal toimumas üle Eesti mitmed kodanikuühiskonna konverentsid. Järvamaa oma on neljapäeval ja soovitan kõigil sinna kindlasti minna. Kava on vägev ja esinejad asjalikud. Info SIIT. Eriti soovitan kodanikuks olemise peale mõelda sellel või neil "kodanikel" (nutumärkides), kes laupäeva öösel kirvega alevi haljastuse kallal käisid (pildil siis tagajärg). Täiesti absurdne ikka küll. Üks kurb pool on see, et sellised inimesed meil elavad. Teine kurb pool on see, et kui selliseid inimesi nähakse liikumas, siis teiste kodanike käed ei tõuse mobiili juurde, et valida 110 ning sellest politseile teada anda. See oleks tegelikult niivõrd elementaarne, kuid seda teha ei juleta. Loomulikult on olnud neid juhtumeid, kus politsei ei jõua õigel ajal reageerida, kuid märgi peab maha kindlasti jätma. Et järgmine kord midagi hullemat ei juhtuks, siis tasub seda ennetada. Teatud isikute puhul, kellele alkohol väga halvasti mõjub, on kohaldatud karistusena ka seda, et alkoholi on üldse keelatud tarbida. Järva-Jaani vallas tean ühte sellist meest, kuid võibolla on neid veel. Soovin, et need nimed oleks avalikult teada, sest siis saate ka vastavalt käituda kui olete pealtnägijateks. Kuna kohtulahendid on avalikult kättesaadavad, siis usun, et valla tavakodanik on tänulik, et seda infot saab. Minule teadaolevatest isikutest on kriminaalhoolduse all ning sealjuures alkokeelu all, Meelis Metsma, kelle viimane kohtulahend on SIIN ning karistus kehtib veel. Loodan, et siinne teada-anne täidab ka preventatiivset rolli ja loodan, et süstisin inimestesse natuke kodanikujulgust. Mis puudutab puuraiumist, siis see pole Meelisega teadaolevatel andmetel seotud. Kui keegi teab antud juhtumist rohkem siis palun politseisse teada anda. Jagasin seda infot ka Facebookis ja sealt noppis JT ka selle üles ning väike nupp sellest homses lehes. Kahju kui valla maine saab paari tõrvatilgaga rikutud. Andkem siis ka oma panus, et meist hästi räägitakse.

Mis puudutab headesse uudistesse, siis neist vist peab vägisi ise rääkima või peale sundima, et üldse kuidagi kõlaks. Minu meelest oleks kindlasti olnud uudisekünnist ületav uudis see, et laupäeval esines Järva-Jaanis Svjata Vatra. Lihtsalt kontserdis tõesti vist uudist niipalju pole, kuid kui tegemist on Talendid Koju sarjaga ja meie enda, Järva-Jaani,ehk siis ka Jävamaa mees on trummide taga, siis võiks seda kajastada küll. Kontsert oli vägev ja need inimesed, kes kohale tulid said mõnusa emotsiooni osaliseks. Bändimeestega koos ühistantsu ja pilti just igal konsal ei tee. Aitäh kultuurimajale vägeva elamuse eest. Tegin ka mõne jäädvustuse. Üks neist siinsamas.

Teine uudis, mis veel vana pole ja võiks samuti olla uudisekünnistületav on see, et eilselt festivalilt, kus me Jüride-Maridega esinemas käisime, suutsime me ära tuua eripreemia Tantsurõõmu kategoorias. Facebooki rahvas saab uudist lugeda ja pilte vaadata SIIT. Teistele panen siia ka ühe tantsurõõmu iseloomustava pildi :)

Jalgpallist ka ikka natuke. Kui väga ei huvita, siis hüppa järgmisele lõigule. Nimelt oli meil laupäeval Paide Kumakesega sõprusmäng, mis läks päris hästi. Kuigi seisulugemine läks mingil hetkel nihu, siis umbes viik jäi. Täna käisime Järvamaa Kutsehariduskeskuses rääkimas ja jagamas Inglismaal kogetut ning lisaks näitasime ka mõned harjutused. Kolmapäeval on tulemas sõprusmäng Paide Jalgpallilabori meeskonnaga ning laupäeval Viki turniir ehk Super Kuma turniir, kus kokku 10 meeskonda.

See nädal algas nagu eelmiselgi nädalal J-Jaani Teenuse juhatusega, kus käisime üle teemad, mis on päevakorral ja millele peab tähelepanu pöörama. Peale seda oli ka tavapärane töötajate koosolek. Õhtul katsetasin Järva-Jaani TV-d volikogu saalist, kuid veel head tulemust ei saanud. Pean miski korraliku mikrofoni suutma sebida.

Homme ja ülehomme olen ATS ehk Avaliku Teenistuse Seaduse koolitusel Tallinnas. Neljapäeval vaatame Järva-Jaani Teenuse varad üle ja tegeleme nende üleandmisega ning seejärel volikogu istung (loodetavasti suudan videolingi toimima panna). Kui mahti saan, siis tahaks ikka kodanikuühiskonna konverentsile ka jõuda, kuid eks näis kas suudan. Reedel tulemas Järvamaa Spordiliidu juhatuse ning JOL-i juhatuse koosolekud. Ühesõnaga üks suur koosolekutamine käib.

Heaküll. Poolteist tundi sai kenasti veedetud ja loodan, et oli midagi kasu ka. Olgem siis ikka ausad ja eeskujulikud kodanikud ning andkem mitte nii ausatest teistele ka teada, siis ehk muutuvad nemadki.

Hääd
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar