teisipäev, 21. august 2012

Tagasi tööl

Saigi siis see puhkus läbi ja aeg on tagasi naasta ka regulaarsete sissekannete juurde. Räägin siis natuke ka mis puhkuse ajal toimus.
Viimases sissekandes kutsusin rahvast Kuksemale Järvamaa Külade päevale. Kuigi ilm ei olnud väga sõber ja jättis jälje külastajate arvule, siis üle 300 inimese said osa toredast päevast, kus tegevust jätkus kõigile. Siinkohal kiidusõnad Kuksema rahvale ning eriti eestvedajatele Priidule ja Andresel ning loomulikult kõikidele teistele aitajatele. Ka külastajatelt saime positiivse tagasiside, nii et võib korda läinuks selle ürituse lugeda. Kes kohale ei jõudnud, siis vaadake Kerli Talkise poolt tehtud pilte
Nädal peale seda toimus iga-aastane suur vanatehnika üritus ning sealgi sai sõna võetud. Nimelt avati seal installatsioon, mis pöörab tähelepanu raudteeohutusele. See jõudis ka Kanal2-te- vaata siit. Taas on Tuve ja ta meeskond hakkama saanud ühe vajaliku asjaga. Kiitus, mis muud.
1. augustil käisin projekti Nupp Tööle raames noortele rääkimas vallavanema ametist ja oma tegemistest. Kui alguses oli kavas ette nähtud rääkida kuni poolteist tundi, siis arvasin, et nii kauaks juttu ei jätku. Tegelikkuses läks aeg täis ja rohkemgi. Põhiteemadeks olid noored, töökohad ja elu maal.
Omavalitsusjuhtide suvine mitmevõistlus sai seekord siis Saaremaal peetud. Kui eelmisel aastal olin suvel 13., siis sel aastal 9. Võibolla oleks võinud paar kohta veel kõrgemal olla, kuid vigastus oli all, mis osasid alasid täie jõuga ei lasknud teha ja sudoku alavõidu lasin ka tähelepanematuse tõttu käest. Kui kellelgi suurem huvi, siis Jõudi kodukal tulemused ja pildid üleval.
Järvamaa noortepäeval sai ka noortega osaletud. Siinkohal kiitus Annelale ning Kasparile, kes noored kokku ajasid. Ise osalesin lisaks rongkäigule ka osaluskohvikus, kus samuti noored ja Järvamaa olid põhiteemadeks. Ega imevõtit pole, kuid ühiselt ja pidevalt pingutades ning tööd tehes suudame kindlasti kohalikku elu niipalju mõjutada, et noored ei lahkuks, vaid hakkaks ikka tagasi tulema.. Pilte üritusest näeb siit.
Eelmisel nädalal oli hää meel, et Naksitrallid ka meie valda jõudsid ning Vanatehnika Varjupaiga rahvast täis tõid. Käisin ise ka ja väga lahe oli. Sai naerda küll ja õpetlik oli ka.
Eilsel vabariigi taasiseseisvumise aastapäeval tähistas ka Vargamäel asuv Järvamaa kultuurihiis väärikat aastapäeva. Nimelt sai sel aastal 20 aastat täis ajast, kui istutati esimene puu. Kuna olen JOL-i kultuuri-ja spordikomisjoni esimees, siis sain ka paar sõna kultuuri teemal rääkida. Kultuur on aga nii lai mõiste, et sellest võibki rääkima jääda. Kokkuvõtvalt võib öelda, et Järvamaa kultuur elab ja õitseb ning seda vaatamata sellele kas on olemas omavalitsused, JOL-id, maavalitsused jne. Üritus ületas ka AK uudisekünnise.
Jalgpallis oleme saanud sügisvoorus neli nappi kaotust. Oleme küll löönud väravaid ja kohati ka ilusat mängu näidanud, kuid kahjuks punkte pole suutnud tabelisse juurde saada ning jätkame 12 meeskonna seas 9-ndal kohal. Järgmine koudmäng 2. septembril.
Vahepeal käisin ka ühel JAP-i juhatuse koosolekul ning JOL-i eestseisuses ning juhatuses.
See siis selline lühike ülevaade puhkusest.
Täna oli siis esimene tööpäev ning hakkas kohe tegusalt. Hommikul vormistasime tööle uut valla bussijuhti, kelleks on Kuusna mees Marko Männik. Usun, et koostöö sujub hästi ja loodan, et vallarahvas võtab ka uue mehe soojalt vastu.
Seejärel oli väike koosolek, et kokku panna valla kultuuristrateegia. Seal peaks siis kirja saama need suunad ja eesmärgid, kuhu me 5-10 aasta jooksul jõuda tahame ning kindlasti saab, kui suurem kondikava on koos, ka rahvas oma sõna sekka öelda.
Käisin täna ka koolimajas ning seal on CO2 projektirahadest tehtavad tööd lõppenud, päris ilus on. Lisaks käivad nn vana osa renoveerimise tööd. Päris kooli alguseks küll valmis ei saa, kuid üldmulje peaks 3. septembriks juba päris hea olema. Küsisin ka kooli astumise kohta ning öeldi, et gümnaasiumisse on astumas vähemalt kahekohaline arv noori, mis on minu meelest väga hea. 15 oleks muidugi juba väga hea. Veel ei ole hilja infot levitada, mida on võimalik leida SIIT
Pööran tähelepanu sellele, et on võimalus ka õpilaskodus ööbida või õppida hoopis kaugõppeosakonnas. Tulge julgelt.
Peale lõunat oli vallavalitsuse istung, kus olid traditsioonilised sots toetused, kuid samuti otsustasime taas kõikidele 1. klassi lastele anda ranitsatoetust 32 eurot. Lisaks oli mitu kasutusluba, ehitusluba, kaeveluba, raieluba jne. Elu käib ühesõnaga.
Homme hommiku poole kiired jooksvad asjad ning peale lõunat lähen sellele üritusele kui Järvamaa Spordiliidu juhatuse liige.
Neljapäeval katsun jõuda August Jürima ajalookonverentsile, kuid kindlalt veel ei tea.
Neljapäeval kell 19.00 on kinos JÄÄAEG 4, nii et sinna tasub kindlasti minna.
Reedel praegu suuri plaane pole, kuid võibolla neljapäeval kirjutades olen juba targem.
Laupäevale ette vaadates, siis toimub Kinomuuseumis midagi suurt. Loodame, et ettevalmistused lähevad sujuvalt. Vihjeid saab SIIT.
Nüüd vabanduste rubriik. Nimelt pidi eelmisel neljapäeval toimuma Kuksema ning Jalgsema-Seliküla eakate ring. Paraku unustasin ma selle ära ja ka vallas ärgati-märgati seda liiga hilja, et reageerida. Loodetavasti koos uue bussijuhi töölevõtmisega segadused lõpevad ning kõik saab taas olema graafikujärgne. Siirad vabandused.
Saabki varsti otsad kokku tõmmata. Täna üldpoliitilistel teemadel veel sõna võtma ei hakka, kuigi jah näiteks herr Ligi sõnavõtud palkadest ja hinnatõusudest teevad päris nõutuks. Kuidas küll nii võib öelda?
Aga olgu, päris hea oli üle pika aja blogida. Olge mõnusad ja jääge heaks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar