Reede, 20. juuni 2014

Üritused ees

Eelmisel nädala blogipostituse kommentaaridesse (veetorni kohta) väga palju tagasisidet ei tulnud, kuid facebookis oli seda natuke rohkem. Hääd mõtted oli kirjas ja kindlasti tulebki ekspertidega vähe nõu pidada, et kas ja kuidas üldse midagi teha võib. Aga nii galerii, kohvik, muuseum, vaateplatvorm kui ka ekstreemtorn, kõike on võimalik ühildada. Tehtud mõeldud.

Eelmisest nädalast veel niipalju, et reedel said üles kõik DiscGolfi korvid Võllastele ning nüüd on seal olemas ka WC, mille tegid MööbelSL mehed. Niitmine ja kaartide tegemine ning ka korvide märkimine ettevõtete nimedega saab samuti lähiajal teoks. Sel pühapäeval seal toimumas rattavõistlus, kust ka kõik on oodatud osa võtma. Tegemist rahvavõistlusega, kust kõik võivad rahulikult osa võtma minna. Noored ja vanad, ajage ennast välja.

Jalgpallikohtumine meil liiga liidriga algas kenasti kui läksime Taavi väravast juhtima, kuid siis said vastased oma mängu kenasti käima ja meil jäid mitmed head võimalused realiseerimata ning pidime siiski kindlalt alla vanduma. Sel laupäeval läheme Narva mängima ning pühapäeval kohtuvad Järvamaa ja Ida-Virumaa meeskonnad, kus samuti mitmed Järva-Jaani mehed rivis. Info SIIN.

Sel esmaspäeval käisin vaatamas ajaloolist volikogu Paides, kus umbusaldati linnajuhte. Istungi alguses anti teada, et on toimunud ka võltsimine, kuid see sündmuste käiku ei mõjutanud. 11-10 häältega läksid umbusaldused läbi ja ka uus linnapea pandi paika. Kui üldiselt oli mõru mekk mann, siis eriti mõrudaks läks asi siis kui teisipäeval tunnistas T.Alt ka võltsimise üles, rääkides midagi moosistest sõrmedest või midagi. Ei tea kas keegi usub ka seda juttu. Jutt muutus iga intervjuu ja iga intervjueeritavaga. Tundub, et kopp sai ette ka reformi enda piirkonna juhatusel, kust enamus ka taandumispaberid lauale virutasid. Need allkirjad ilmselt ei ole kopeeritud. Ilmselt tuleb uus üldkoosolek kokku kutsuda. Ohjah. Mis sa oskad kosta sellise asja peale. Ühelt poolt aetakse näpuga taga, et noortele ei või sõna anda ja teiselt poolt võltsitakse tuima näoga. Jääme ootama etenduse järgmisi vaatusi. Kindel on see, et šou veel läbi pole.

Eile oli JOL-i juhatus, kus üks teemadest oli Põhja-Eesti Regionaalhaigla ettepanek Järvamaa Haigla ülevõtmiseks. Eks kuulame Tartu poole ära ja siis vaatame, mis edasi. Infot toimunud kohta SIIT. Peale juhatust jätkusid kultuurihiie talgud, kust ka osa võtsin. Sai vähe lammutatud. Enne seda toimus veel puude istutamine ning üheks istutajaks oli ka meie tantsu-Ülle. Lisaks vaatasime üle  Jüride-Maride puu. Kasvab küll.

Täna sai natuke KENK-i tuleviku osas arutatud ning järgmisel reedel nõukogu koosolek tulemas, kus peaks asjad paika saama. Usun, et Järvamaa noorsootöö areneb kenasti edasi.

Peale lõunat oli täna vallavalitsuse istung, mille esialgne päevakord on SIIN, kuid millele lisandusid mõned punktid. Volikogu eelnõudele lisandus eelarvestrateegia, mis läheb samuti avalikustamisele ehk siis see on see osa, mis näitab ära, et kas arengukava tegevused on ikka reaalselt ja teostatavad. Esialgu tundub, et on.

Homme ehk reede hommikul toimub laulupeokomisjoni koosolek. Katsun teha nautke Tallinna logistika plaani, mida kahel korral olen juba teinud, kuid pean meelde tuletama, et kuda see nüüd käiski.
Homme lõpeb ka noorte töölaager. Kõik töölised ja juhendajad on tublid olnud ning järgmine nädal ootab neid väljasõit.

Homme õhtupoolik on lõpetajate päralt. Kell 16.00 saab hääd sõnad öelda põhikooli lõpetajatele ning kell 18.00 gümna lõpetajatele. Viimastele seekord lõpupidu välja tegema ei pea, sest mõned tulemused juba teada ja kõik ikka üle 50 punkti kahjuks polnud.

Nüüd tuleb ürituste ehk sündmuste reklaami koht, sest neid on järjepanu tulemas meil päris palju. Laupäeval toimub Järva-Jaani Jaanituli, kus mitmed võistlused ja meeleolukas bänd toimetamas ning 23. juunil Karinu jaanituli, kus samuti mürtsu kõvasti. 23. juunil toimuvad Võidupüha üritused Koigis, kus tunnustatakse kaunite kodude omanikke, allkirjastatakse Arengulepe ning antakse Presidendi Võidutuld, midaka  küladesse edasi jagame. Loodan, et jõuame ikka õigeks ajaks ehk 17.30-ks tagasi.

24. juuni kell 11.00 toimub kiriku tornikuuli õnnistamine ning sellest on samuti kõik oodatud osa saama.

Järgmisel neljapäeval on suure Laulu- ja tantsupeo tuli jõudmas Järva-Jaani ning kõik on oodatud ka seda erinevates kohtades tervitama, sellest osa saama ning lõpus kindlasti ka simmanil osalema. Sel nädalal pean vaatama, et kogu trass oleks rattaga läbitav ja murekoht on natuke Karinu karjäärist läbi tulev tee, sest seda pole aastaid kasutatud, kuid karjääri tahaks kindlasti inimestele näidata. See on see koht, kus inimene puudutab maad ja maa inimest.
Simmanil on ka tore kava ette valmistatud ning saab näha killukest sellest, mida suurel peol tehakse. Lisaks folkansamblid ja muud toreda inimesed. Kui kenasti läheb, siis on ka Reporter kohal. Eks näis. Otseülekanne on postimees.ee-s kindlasti olemas.

Et oma kalender kenasti täis kirjutada, siis tuleks sinna kindlasti panna ka järgmisel laupäeval toimuv Pitka kontsert, mille raames avatakse Pitka tubamuuseum ning Grüne Woche annab mõnusa kontserdi.

Ja et juunikuu saaks ikka päris korralikult lõpetatud ning saaks kenasti vastu minna laulu- ja tantsupeo nädalale, siis toimub 29. juunil traditsiooniline Järvepäev, kus ka tegevusi tervele perele ja rohkemgi veel. Kohal nii süstad kui discgolf, lisaks muid lahedaid tegevusi ja võistlusi.

Novat selline äge kuu lõpp on tulemas. Osalege ja täitkem südamed toredate emotsioonidega. Kaunist aega ja kohtumiseni siin või seal.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar