teisipäev, 30. juuli 2013

Vägevad sündmused ees

Suvine blogipidamine on sel aastal ikka kuidagi kole keeruline. Tahaks küll teha, kuid õhtud on pikad ja kuidagi ei saa reale. Nüüd siis taas õnnestub.

Viimase kahe nädala jooksul on üht-teist ikka toimunud. Negatiivset ei hakkaks üle kordama, seda oli üle-eestilises meedias küll ja veel. Räägime positiivsest.

Kergliiklustee on valmis saanud ja seda võib rahumeeli kasutada. Ühel päeval otsustasid seda kasutada ka neljajalgsed ning tundus, et neile ka sobis. Õnneks suuremat kahju sellest ei sündinud. Mustkatte alla on saanud ka Kuksema tee, nii et nüüd saab autoremonditöökotta ka puhta masinaga.

Eelmisel nädalal sai notaris käidud ja nüüd on saanud kõik raudtee äärsed hooned endale omaniku. Loodetavasti jätkub jõudu need esialgsel kujul ka renoveerida, et säiliks vana miljöö.

Arengukava avalikule arutelule väga palju inimesi ei tulnud, tegelikult oli neid isegi vähe, kuid sellegipoolest jätkus arutelu tunniks. Valda tuli ettepanek oma vanadekodu loomiseks ning panime ka selle arengukavasse sisse. Küll sõnastusega, et vald toetab selle loomist, kuid algatus võiks tulla erasektorist. Siit siis idee uutele ettevõtjatele, pange pead tööle. Vajadus justkui oleks olemas ning näited on üle Eesti võtta küll.

Eelmise nädala lõpp oli tõsiselt töine. Nimelt tõime Vääna-Jõesuust ära rannavalve majakese, mida kasutati filmivõteteks ainult ühel päeval. Koos Andrease, Priidu ja Markoga võtsime hoone lahti ning panime reedel Järva-Jaani järve äärde püsti. Kingitus tuli läbi päästeameti, sest tegemist oli ennetusalase filmi tegemisega. Tänud poistele, lisaks   Vadimile ja Janarile ning Bionic Transpordile ka. Loodame, et kindel koht annab hoogu juurde meie vabatahtlikele rannavalvuritele ning et majake ikka püsib. Uudis JT-s.

Laupäeval toimus Kiviõlis raske jalgpallilahing, kust suutsime ikka ühe punkti ära tuua. Jagame endiselt liigas 2-3. kohta. Sel nädalal pidanuks mäng olema pühapäeval kell 12.00, kuid vastaste soovil teeme mängu kaks tundi hiljem ehk kell 14.00. See sobib meile ka kenasti, sest kell 12 toimub Vanatehnika varjupaigas taidlejate kontsert, peale mida ongi rahval paslik Kasekasse tulla omadele kaasa elama. Näeme siis 4. augustil kell 14.00 Põrgukatlas.

See nädal on olnud suhteliselt rahulik. Eile osalesin Aravmusfestivali Järvamaa lava töögrupi koosolekul ning sain endale korraldada teema, mis räägib noorte tagasitulekust ning selle võimalikkusest. Soovitan kõigil külastada Arvamusfestivali kodukat ning avastada, et tasub minna küll sellele üritusele.

Homme-ülehomme osalen järjekordsel omavalitsusjuhtide suvisel mitmevõistlusel. Suuri ootusi ei sea, sest suvistel võistlustel pole mul seni kordaminekuid olnud, erinevalt talvistest, kus on üle ootuste hästi läinud. Aga eks siis näis. 1. augustist olen väiksel ametlikul puhkusel taas ning kohuseid täidab siis Uku.

Aga august on Järva-Jaani jaoks väga oluline kuu. Kõigepealt algab see kitsarööpmelise raudtee muuseumvaguni avamise ning Järva-Jaani kultuuripärandi kuu avamisega vanatehnika varjupaiga raudteepoolses servas. Kell 18.00  on kõik oodatud sinna. Kiidusõnad tegijatele.

Ka ülejäänud kuu on täis erinevaid sündmusi ning nendest saab ülevaate kõrvalolevalt kuulutuselt. Kõikidele peaks midagi olema.

Üle-eestilise mõõtmega on sel laupäeval toimuv vanatehnika killavoor "Ehitatud Eestis", kus näeb üle saja erineva ise kokku monteeritud masina ning muid huvitavaid asju on veel. Täpsem info selle kohta SIIT

Sel päeval on tegevust kogu Piibe äärne täis alates Tapa vorstifestivalist, lõpetades Jõgeva treffiga. 

Ühesõnaga tegus nädal on tulemas ja võtke siis sellest viimast. Järgmine sissekanne augustis. Ilusat suve jätku.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar