neljapäev, 9. juuli 2015

Uued arengud

Võtame taas viimased kümme päeva kokku.
Eelmisel esmaspäeval toimunud erakorralisel vallavalitsuse istungil toimusid meil vestlused, et selgitada välja see inimene, kes augustist hakkab OÜ Järva-Jaani Teenust juhtima. Vestluse järel oli vallavalitsuse otsus, et selleks saab Järva-Jaani oma mees Jüri Nukke. Loodan, et sisseelamine läheb valutult ning hea meel on ka selle üle, et Andreas on valmis nõuga ka edaspidi meid aitama.

Eelmisel esmaspäeval toimus meil JAP-i juhatus ning peale seda tegime paikvaatlust Võllaste discgolfi rajal. Teadupärast oli JAP-i toetus see, mis lubas meil teha täismõõtmetes raja ja tänu sellele on meil võimalus suuri võistlusi korraldada. Eelmisel nädalal saime ka teada seda, et sel aastal toimuvad 29-30. augustil meil Eesti Meistrivõistlused paarismängus. Korraldajaks MTÜ Järva-Jaani Discgolfi Klubi. Kahel aastal Eesti Meistrivõistlusi võõrustada on mõnus kohustus, kuid veelgi suurem on au seda teha. Kui eelmisel aastal oldi meil vaid ühel päeval (teine päev oli Kõrvemaal), siis sel aastal ollakse siin kaks päeva, nii et taas on üle Eesti meile inimesed tulemas mitmeks päevaks.

Teisipäeval oli KENKi nõukogu ning seal oli teemaks eelmise aasta aruanne ning teise poolaasta tegevused. Noorteinfot teisel poolaastal jagab KENKi asemel Paide Avatud Noortekeskus. Loodan, et info ikka jõuab sinna kuhu vaja. Muidu on üldiselt seis positiivne ning uued projektid on kirjutatud ning noorsootöö arendamine maakonnas jätkub.

1. juulil oli kõigil võimalu minna ja vaadata kuidas Karinul karjääris lõhkamist tehakse. Käisin ka. Ootasime tükk aega ning kui lõpuks kärakas käis, siis tegelikult midagi hullu polnud. Maa ei värisend ning kividega pihta ei saanud. Jadaühendus tagab selle, et paukude vahe on murdosasekund ning kogupauku ei toimu. Tolmupilv oli muidugi suur ja taas on üks kogemus juures.

Reedel toimus Päevakeskuses Virve Kluusti raamatu "Igal majal oma lugu" esitlus. Ruum oli rahvast täis ning ootus oli suur. Kuigi raamatu välja andmisega oli natuke segadusi, siis tegelikult laias plaanis on tulemus ikka väga hea ning sellest saab põhjaliku ülevaate Järva-Jaani alevis toimunust 20. sajandil. Aitäh Virvele ning edu järgmiste raamatutega. Lisaks suured tänud ka teistele, kes lugusid vestsid ning kaasa aitasid. Raamatuid on võimalik osta Teele Lillepoest.

Eelmine laupäev oli selle suve kuumim päev ja kasutasin seda lisaks mõnusale puhkamisele ka tarkuste omandamiseks. Nimelt käisin Paide Kreisilinnapäeval, kus toimus akende ennistamise töötuba. Sai targemaks küll ja nüüd peab praktikasse realiseerima. Jaama tänaval paar akent on.

Pühapäeval tegime komandos pilti Päästeameti aastaraamatusse ning seal just mõtlesin, et pole ammu enam väljakutsel käinud. Ja esmaspäeval kell pool viis õhtul tuli Tuvelt kõne, et vaja Vahukülla minna järelkustutust tegema. Pea kolm tundi sai heina loputatud ning vist saime jagu.

Pühapäevasel discgolfi nädalamängul meeste võitja osas muutusi ei toimunud. Raido Vespere oli parim, järgnesid Martin Põvvat ja Mart Piiroja. Naistest oli seekord järjestus Eveli, Merilyn ja Kerli. 25-26. juulil toimuvad meil klubisisesed meistrivõistlused ning uued liikmed on teretulnud. Eriti on oodatud noored ja naised, sest vähemalt kolme osalejaga saame ka need kategooriad avada.

Esmaspäeval toimus maavalitsuses väike koosolek haldusreformi teemal. Sulev Valner koos kahe kaaslasega rääkisid mõtetest, võimalikest arengutest, "präänikutest" ning küsisid nõu. Präänikuks on see, et iga liituv omavalitsus saab 300000 eurot liitumistoetust. Lisaks tuli eelmisel nädalal uudis, et "töötuks" jääv vallavanem saab 12 kuu ulatuses hüvitist. Minu jaoks need väga motiveerivad pole, sest tegelik eesmärk peab olema see, et Järva-Jaani valla elaniku jaoks läheks elu paremaks. Kui seda ei toimu, siis pole asjal mõtet. Liituda liitumise pärast pole vaja. Iseasi on see kui hakatakse jõuga seda tegema. Samas oli lõplik sõna ikkagi kohalikul vallavolikogul, nii vähemalt sain mina aru. Eks näis, mis saab. Aga enne kui pole selged ei ülesanded ega rahastamine, siis silmad kinni ei saa liituma joosta. Selge oli ka see, et KOVidele raha juurde ei anta ning kunagi ära võetud summad jäävadki äravõetuks. Mingilt maalt ilmselt KOVidel on seda mõistlik teha ja liitumisvastane ma pole, kuid jah, sellest peab võitma ka meie oma inimene. Eks varsti kuuleme ka kriteeriumitest ja siis saab juba selgemini orienteeruda kuhugi poole.

Teisipäev oli siis see päev kui Viljandis võeti maha seal toimunud ekstreemspordiürituse BASH raames üles seatud trikipark. Kolmapäeva hommikul oli tänu Aquagrupile, Metstaguse Agrole ja Järva-Jaani Teenusele viis suurt hunnikut võimla ees ning ootasid kiiret sissevedamist, sest vihm ei oleks olnud väga hea neile. Võtsin appi kõikvõimsa Facebooki ning kella üheks oligi kriitiline mass tublisid inimesi olemas, kes aitasid 4 tunniga kogu kraami üles vedada. Siinkohal veelkord suured tänud teile- Meriliis Meier, Kaspar Klaus, Rasmus Roos, Andrus Vaarik, Sander Kitsing, Tarco Tedre ja Kersti Saar. Esimesel tunnil hoidis asjade käigul silma peal Artur ja tundub, et jäi rahule :) Kõrvalolev pilt on tehtud peale töö lõppu. Minul on täna käed igaljuhul natuke valusad.
Siinkohal tuletan kõigile veel meelde ja palun häid lugejaid, et panustaksite ka jõukohaselt Hooandja lehel rulapargi toetamist, et augustiks oleks 2500 eurot sealtkaudu koos, sest vastasel juhul läheb juba kogutud raha tagasi annetajatele ning pargi ülesehitamine takerduks. Kolmandik on juba koos. Toeta SIIN. Suur tänu neile, kes juba on õla alla pannud.

Kolmapäeva hommikul oli koosolek Tervisekeskuste loomise teemal. Paide Raekojas toimunud koosolekul olid omavalitsusjuhid üksmeelsed, et maakonna keskne tervisekeskus peaks tulema Järvamaa Haigla juurde ja kibekiirelt tuleks hakata taotlust kokku panema. Lisaks on maakonnas keskus tulemas ilmselt ka Türile ja ka Koeru teeb pingutusi, et toetust saada.

Sel nädalal läksid käima ka Naabriplika 5. hooaja võtted ning saladuskatte all võib öelda, et sel hooajal on Järva-Jaani nii võttekohtade kui ka sisuga taas sees. On mida oodata. Muide Harry Kõrvits sai ju sel aastal meelelahutusauhindade konkursil parima meesnäitleja tiitli. Igati õigustatult muidugi.

Täna on taas Järva-Jaanis märgiline päev. Nimelt lisandus meie vallas olemasolevate võimaluste nimistusse Paintball. Haarav ja palju adrenaliini pakkuv ala on leidnud kodu endale tühjaksjäänud Orina farmis ning hetkel on võimalik mänge pidada 10 komplektiga, mida aja jooksul ilmselt suurendatakse. Oli au olla esimese mängu osaline ning kiidan väga heaks. Kaks ja pool tundi läksid väga kiiresti. Sai teha mängu nii viimase ellujääja peale kui lipu vallutamist. Lõpuks kui kuule oli jäänud käputäis, sai isegi klassikalist duelli pidada, kus kaks meest loevad kümme sammu ning lasevad esimese tabamuseni. Kel huvi ja tahab ka mängu teha, siis kontaktisikuks on Kaspar Kark, tel 51965839. Igaljuhul tublid mehed, kes asja eest veavad- Kaspar Kark, Raido Vespere, Mihkel Mändla ja teised. OÜ Paisteväljale muidugi tänud suurepärase mänguterritooriumi eest. Julgen soovitada ja ilmselt ei jäänud mul ka see viimaseks korraks.

Homme peaks suuna võtma Saaremaale, sest seal toimuvad üle-eestilised suvemängud, kuid sel korral oli kaugus ja logistika üheks võtmeteguriks ning meeskonna komplekteerimine väga raske. Otsustasime, et sel korral jätame siiski vahele.
Seega tuleb teisi asju teha. Näiteks on homme kell 14 kõik oodatud kiriku juurde, et lõpetada kirikuaia värvimine. Kuna töölaagri ajal sadas vihma, siis jäi sisemine pool tegemata. Vallamaja rahvas on kohal.

Laupäeval vist kisub korra Pärnumaale, et Tori valla kodukandi päevadest osa võtta. Õhtul aga Võhmasse, et Jüride-Maridega üks korralik esinemine teha. Soojendajaks on meil sel korral Karl-Erik Taukar ning jahutaja 2 Quick Start. Kõlab päris hästi või mis? Kuulutus SIIN. Kuulutusel on fondid kuidagi sassi läinud, aga pole hullu :)

Pühapäeval on kõik jooksusõbrad oodatud järve äärde, et osa saada järjekordsest Ants Nurmekivi jooksust. Distantsid nii tilludele kui juba suurematele jooksufännidele.

Õhtul muidugi ka discgolfi nädalamäng ning algus ikka kell 18.00

Uuel nädalal vist juba nii suur puhkuste aeg, et koosolekuid pole ette näha, aga nagu seegi nädal näitab, siis uudiseid kindlasti tuleb.

Kohtumiseni ja olgem vahvad edasi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar