Neljapäev, 20. aprill 2017

Traditsioonid jätkuvad, uusi loome

Ole Sa tervitet hea lugeja. Loodan, et ka tänasest sõnaseadest saad midagi kasulikku või uut teada.

Järva-Jaani Kevadrock, mis toimus 11. korda, läks korda. Kuigi sel aastal nii suurt massi rahvast polnud, kui muidu, siis võib siiski laias pildis rahule jääda. Bändid tundsid ennast hästi ja mingitel hetkedel oli lava ees ikka korralik möll ka. Kes ilma jäi ja tahab ka näha väikest kokkuvõtet üritusest, siis seda näeb SIIN. Aitäh kõikidele abilistele ning usun, et järgmine aasta ikka teeme taas korraliku mürgli.

Jalgpallihooaeg on alanud kahe raske võiduga. Hooaja avakohtumises võitsime võõril Väätsat 4-2 ning mõned päevad hiljem võitsime võõrsil Raasiku II-te 3-2. Viimase puhul oli tegemist korraliku andmisega, kus jäime kaks korda kaotusseisu ning alles lisaminutitel suutsime võidu võtta ning punktid koju tuua. Hoidke meie tegemistel Facebookis silma peal ning liigatabel ise SIIN. Hetkel oleme ainus täiseduga meeskond. Loodame, et see nii ka jätkub. Esimene kodumäng Kasekoplis on tulemas 6. mail. Loodame rohkearvulist publikut näha ehk siis teete talgutel väikse lõunapausi.

Eelmisel nädala sai tegeldud kahel päeval haldusreformiga kui kuue vallavanemaga kokku saime ning struktuuri arutasime. Lisaks toimusid Vargamäel kultuurihiie arutelu ning ka kultuurinõukoda Päinurmes. Eraldi võiks tuua välja eelarve- ja majanduskomisjoni koosoleku, mille ettepanekud täna vallavalitsusest järgmise nädala volikogu istungile saatsime. Nimelt läheb uute objektidena vallavarana müüki korter aadressiga Pikk tn 7-1, maja või noh pigem krunt järve ääres (roheline maja põlenud maja kõrval) ning tootmismaa Võimla teel (vana naftabaas). Kui volikogust tulevad alghinnad ka juurde, siis juba täpsemad kuulutused.

Eelmisel teisipäeval lõppes ka selle aasta mälumängusari Järva Kilb. Kahjuks viimasel etapil suhteliselt põrusime ja lõpetasime üldkokkuvõttes 6. kohaga, mis väga hull polegi 11. võistkonna seas. Täpselt keskel. Järvamaa teemadel jäime jagama 4-5. kohta. Uudis SIIN. Sügisel uuesti.

Nädalavahetus oli ka tempokas. Laupäeval korraldasin traditsioonilist sõude-ergomeetrite võistlust, mis oli järjekorras juba 12. Ise sel korral osa ei võtnud, sest õlg natuke tuksis, aga seeeest Artur võttis poistest tubli kolmanda koha (kolm poissi oligi ;) ) Oma kahe aasta taguts tulemust parandas ta üle 30 sekundi, areng on silmnähtav. Kokku oli võistlejaid üle 30. Kokkuvõttev video, pildid ja tulemused asuvad SIIN.  Rahvast oli taas kokku tulnud üle Eesti ja saime positiivse tagasiside osaliseks, et sellist mõnusat võistlust korraldame. Kindlasti jätkame. Hea meel, et ka kohalikud noored ja vanad olid kohal. Aitäh Ülle Kallakmaale, kes sekretärina abis oli. Järgmine aasta jälle.

Pühapäeval toimus Järva-Jaani lauluvõistlus lasteaias ning pea paarkend last olid rõõmsalt lõõritamas. Seekord oli eripärane see, et kasutusel oli lisaks fonodele ka saatebänd meie oma gümnasiumi toredatest inimestest. Pilte näeb Nelli FB seinal.   Järgmisel aastal juba siis koolimajas laulmine.

See nädal algas meeldiva JAPi üldkoguga, kus kinnitati kevadvooru tulemused. Meeldiv oli see sellepärast, et kõik Järva-Jaani projektid said toetust. Nii valla esitatud kui MTÜ-de omad. Kogu nimekirja näeb SIIT. Vallalt oli siis turvakaamerate projekt ning kirikuaia müüri  renoveerimine. Jõudu projektide realiseerimisel. Eelmisel korral reklaamitud EW100 discgolfi võistlusele on hetkel kirja pannud juba 245 inimest ning iga päevaga tuleb mängijaid juurde. Võimas värk. Hetkel tundub, et kõik on kontrolli all ka ning ettevalmistused sujuvad. Sellest peaks saama uus traditsioon, vähemalt järgmised kolm aastat, sest nii on ka projektiga ette nähtud.

Teisipäeval oli meil Järva valla koostööseminar, kus olid kõigi kuue valla ametnikud koos ning anti korraga üks info kõigile välja, et mis seisus ja kus maal praegu haldusreformiga ollakse. Lisaks rääkis Paide linnasekretär, et kuidas ametnikega seonduvad protsessid käivad ning kõige kõpuks oli Lääne-Nigula haldusjuht rääkimas omadest kogemustest valdade ühendamisel. Oli tegus ja kasulik päev.

Eile hommikul olin kutsutud Sõmerusse kui Kaitsevägi rääkis selleaastasest Kevadtormi korraldamisest. Meid see otseselt ei puuduta, aga masinaid on ilmselt siitkaudu päris palju läbi liikumas.

Täna oli vallavalitsuse istung, kus Järva-Jaani Teenus andis oma tegemistest väikse ülevaate. Lisaks sotstoetused, raieload ning volikogu eelnõud.

Homme on esialgu rahulik päev plaanis koosolekute mõttes. Valmistan ette ka laupäevast 4x4 meeskondlikku võistlust, kuhu on kõik oodatud kaasa elama. Eelmisel viiel aastal on võitnud jalgpallurid, kuid sel aastal on meil suhteliselt noor meeskond niiet tuleb tihe rebimine ilmselt.

Pühapäeval on jalkamäng Keilas, kus lähme külla uuele võistkonnale ehk Tallinna JK Augurile. Samal ajal kui me mängul oleme, siis on Võllastel südamekuu üritus, kust kõik saavad rõõmsalt osa võtta. Kaspar Kitsing teeb väikse koolituse ning viskevõistluse ja siis suundutakse juba tavapärasele nädalamängule, mis sel korral on tasuta ja tervislikele auhindadele.
Lisaks on õhtul kõik oodatud Järva-Jaani Noorteklubi poolt korraldatavale Jüriööjooksule, kus 4-liikmelised võistkonnad omavahel mõõtu võtavad. Sel korral on suured ja väiksed eraldi ja ka trassi on natuke muudetud. Igaljuhul põhjust kohale minna on enam kui küll ning oma võistkonna saad juba kirja panna SIIN.  Jätkame traditsioone.

Uus nädal algab JOLi koostöökoolitusega. Siis tulemas järjest Järvamaa Spordiliidu juhatus, Järva-Jaani volikogu istung, JAKi nõukogu ning ka Paide kultuurikeskuse nõukogu. Sinna vahepeale mahub veel Väikese Karika 1/32 finaal Paides Tallina Zenitiga.

Tegevust jagub. Lisaks on vaikselt valimised peale tulemas. Täna käisin Kulnot kuulamas päevakas. Ilmselt Järva Teataja kirjutab sellest ise pikemalt. Ise toimetan valimisliidu liinis ka vaikselt ja hea meel on tõdeda, et mitmed inimesed on ise huvitatud minuga koos valimistele minema. Eks varsti siis täpsemalt kuulete ka sellest, et mis ja kus.

Kaunist kevade jätku, mis siis, et see sügistalve moodi on.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar